KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15815310
nr 1581 5310
Iván Grünewald
(1911-1996), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 35x27 cm. Signerad, oramad
Iván Grünewald, svensk målare född i Stockholm 1911, död i Saltsjöbaden 1996.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 november 2023
kl 19:44:52
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
Iván Grünewald
Läs mer om Iván Grünewald